KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ezpeleta: Silverstone musí problém vyřešit

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Dorna
Ezpeleta: Silverstone musí problém vyřešit
30.09.2018
 

Carmelo Ezpeleta prohlásil, že situace z letošního roku se již nikdy nesmí opakovat a Silverstone musí zajistit, aby byl problém s povrchem trati odstraněn.

Zrušení Grand Prix Velké Británii kvůli hustému dešti a vodě, která se na trati neustále držela, bude ještě několik měsíců ožehavým tématem. Jak nyní potvrdil ředitel promotérské společnosti Dorna Sports, pan Carmelo Ezpeleta, v Silverstone musí být do příští sezony položen nový asfalt.
 
Jak Ezpeleta dodává, situace, která nastala v letošní sezoně, se již v budoucnu nesmí nikdy opakovat. Zároveň ale ředitel Dorny potvrdil, že plně důvěřuje představitelům okruhu Silverstone a nepřipravuje žádný záložní plán v podobě přesunu britské Grand Prix na Donington Park.
 
„Silverstone potřebuje stejně jako 18 dalších pořadatelů Grand Prix homologovanou trať. Při našem posledním jednání nám slíbili, že tento problém vyřeší. Já osobně nemohu předvídat, co se bude dít, ale jedno je jasné – v příštím roce se nebude opakovat scénář z letošní sezony. Jsem přesvědčen o tom, že tento problém vyřeší a je velmi pravděpodobné, že se bude jednat o nový asfalt. Rozhodně ale nepřemýšlíme o přesunu na Donington Park, máme platnou smlouvu se Silverstone. Oni musejí tuto smlouvu naplnit a poskytnout homologovanou trať,“ řekl Carmelo Ezpeleta.

Další články sekce MotoGP