Závody u nás i v zahraničí v období od 18. března do 24. března 2019.

Fabio Quartararo druhý nejrychlejší

01.03.2019

Až hodně překvapivě se během testu v Kataru představil nováček Fabio Quartararo, jeho týmový kolega

Nováček Fabio Quartararo zajel během posledního IRTA testu v Kataru druhý nejrychlejší čas, když třídenní práci na okruhu Losail zakončil časem 1:54,441. Jeho týmový kolega z nového Petronas Yamaha SRT Teamu, Franco Morbidelli z Itálie si také vedl skvěle, když na konci testování figuroval na šesté pozici, a to díky času 1:54,660.

Fabio Quartararo
„Byl to pro nás velmi pozitivní den. Dnes ráno nevypadal den dobře, protože byla zima a písek na trati, ale nakonec vítr poklesl. Pokaždé, když jsem vyjel na trať, tak jsem se cítil lépe. Zatím jsem jezdil na motocyklu jen šest dní a upřímně cítím, že s ním jsem velmi spokojený. Podařilo se mi zajet pár opravdu rychlých kol, což mi chybělo v Sepangu. Nesoustředili jsme se na rychlé kolo, chtěli jsme dobré tempo, a to se podařilo. Bylo také dobré, že jsme si vyzkoušeli závodní simulaci. V porovnání s tom, jakou jsem jel v Sepangu, byla tato lepší, pokud jde o mé tempo, ale byla také obtížnější, protože jsem jezdil prakticky po celou dobu úplně sám. Myslím, že postupujeme velmi dobře.“

Franco Morbidelli
„Jsem opravdu spokojen s tímto třídenním testem v Kataru, během kterého jsme vyzkoušeli spoustu různých konfigurací. Trochu jsem bojoval s různými aspekty, ale dnes jsme dokázali vyřešit několik málo problémů. Nyní musíme vše dát dohromady a připravit se na Grand Prix. Nakonec jsme byli schopni učinit dobrý útok na čas. Celkově jsme udělali dobrou práci, takže nyní potřebujeme již pouze upřesnit několik detailů, abychom se ujistili, že jsme konkurenceschopní během závodní vzdálenost, a také na jedno kolo. S daty, které jsme zde mohli shromáždit, jsem přesvědčen, že můžeme najít ten správný balíček pro závod a jsem opravdu spokojen s tím, jak pracoval celý tým.“