KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Forcada: Jorge a Valentino sdílejí data

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Forcada: Jorge a Valentino sdílejí data
14.01.2016
 

Manažer týmu Jorge Lorenza potvrdil, že oba jezdci továrního týmu Movistar Yamaha mezi sebou stále sdílejí svá data.

V uplynulé sezoně královské kubatury MotoGP patřil motocykl Yamaha M1 jednoznačně k nejrychlejším na závodních tratích a to především v podobě Jorge Lorenza. V průběhu zimní přestávky hovořil o důležitosti nastavení motocyklu i Jorgeho týmový šéf Ramon Forcada.
 
Forcada se zároveň v tomto rozhovoru zmínil i o sdílení dat mezi oběma jezdci továrního týmu Yamaha. Jak samotný šéf týmu Jorge Lorenza potvrdil, Rossi i Lorenzo a jejich týmy mezi sebou bez jakýchkoliv omezení sdílejí data a žádný z jezdců tak nezískává žádnou výhodu oproti tomu druhému.
 
„Je pravdou, že v průběhu sezony jsme neměli žádné zásadní komplikace s nastavením motocyklu. Když se vám podaří najít dobrý základ, který sedí jezdci, pak již mnoho měnit nemusíte. Samozřejmě se nedá najít perfektní nastavení, které by fungovalo všude, ale když funguje motorka, tak jezdec zrychluje,“ řekl Forcada.
 
Poté hovořil o sdílení dat mezi Rossim a Lorenzem.
 
„U Yamahy mají všechny týmy přístup ke svým datům. Když jsme přišli v roce 2007 k Yamaze, tehdy jsme tuto možnost neměli. Pak Valentino i Jorge v roce 2009 přestoupili k Bridgestonu a v boxech se postavila zeď, takže každý tým si držel svá data v tajnosti. Pak se Valentino rozhodl odejít k Ducati, ale když se v roce 2013 vrátil, vše již bylo jinak. Jorge byl silný a Valentino tak nemohl dále trvat na tom, aby se data držela pod pokličkou. Tak tomu bylo samozřejmě i v uplynulé sezoně a myslím, že si na to žádný z jezdců neštěžoval,“ dodal Ramon Forcada.

Další články sekce MotoGP