KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Forward dál bojuje o přežití

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Forward Racing
Forward dál bojuje o přežití
06.09.2015
 

Tým Forward Racing dál bojuje o přežití a jeho účast na třech zámořských závodech zatím není jistá, pojede určitě ještě v Misanu a Aragónu.

Boj privátního týmu Forward Racing o přežití i nadále pokračuje. Tým se po vynechání závodního víkendu v Indianapolis vrátil do Paddocku na brněnském Masarykově okruhu a následně absolvoval i Grand Prix Velké Británie v Silverstone.
 
Nyní je dle současného týmového manažera, pana Marca Curioniho, zajištěná i účast v Grand Prix San Marina v italském Misanu a následně na španělském okruhu Motorland Aragón. Nad šňůrou zámořských závodů, které se pojedou v Japonsku, Austrálii a Malajsii ovšem visí jeden velký otazník.
 
Momentálně nemá tým zajištěné finance a usilovně shání nové sponzory, kteří by pomohli ufinancovat účast i na těchto zámořských závodech. Do závodního víkendu na španělském Aragónu by měl mít tým jasno, zda následující tři závody vynechá, nebo se jich zúčastní.
 
I pokud by se týmu podařilo dokončit letošní sezonu, v příští sezoně jej již zřejmě na startu neuvidíme, protože Yamaha již motocykly Forwardu neposkytne.
 
Mezitím týmový šéf Giovanni Cuzari již byl propuštěn z vazby, ale je i nadále vyšetřován, tudíž nemá pas a nemůže vycestovat na žádný závod.

Další články sekce MotoGP