KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Gabarrini: Bagnaia je podobný Márquezovi

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Gabarrini: Bagnaia je podobný Márquezovi
17.02.2019
 

Christian Gabarrini letos zastává roli šéfmechanika u týmu Pramac Ducati, kde se bude starat o nováčka Francesca Bagnaiu.


Christian Gabarrini již působil v roli šéfmechanika u řady špičkových jezdců, jakými byli například Australan Casey Stoner nebo v posledních letech Španěl Jorge Lorenzo. Pro sezonu 2019 dostal Gabarrini angažmá u satelitního týmu Pramac Ducati, kde se bude starat o nováčka Francesca Bagnaiu.

Jak nyní Gabarrini v jednom z rozhovorů prozradil, Bagnaia na něj již během prvních testů udělal velký dojem a svým stylem mu velmi připomíná úřadujícího mistra světa – Marca Márqueze.

„Pecco na mne udělal už ve Valencii velký dojem a od té doby se neustále zlepšuje, to jen potvrzuje skutečnost, že je to výjimečný jezdec. To dokazuje mimojiné i fakt, že když testuje konkrétní věc, dokáže se koncentrovat pouze na ni a poté ji zhodnotit. Jen ti nejlepší jezdci dokáží říct, když zajedou rychlé kolo, proč se tak stalo a co to ovlivnilo. Tuto vlastnost jsem viděl i u Marca Márqueze. U něj mne také ohromila schopnost pamatovat si, co fungovalo a poté to znovu použít při každé další příležitosti. Myslím si, že Bagnaia dokáže bez problému dojíždět v Top 10, to nám všem potvrdil již v Sepangu,“ řekl Christian Gabarrini.  


Další články sekce MotoGP