KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. dubna do 28. dubna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Gabarrini: Trvalo to déle, než jsme čekali

Text: jnyk, Zdroj: Spedweek, Foto: Ducati
Gabarrini: Trvalo to déle, než jsme čekali
18.08.2018
 

Šéfmechanik Jorge Lorenza přiznal, že adaptace na motockyl Ducati zabrala mnohem déle, než původně očekávali.

Až do letošního Mugella trvalo španělskému závodníkovi Jorge Lorenzovi, než se mu na italském motocyklu Ducati podařilo vybojovat vítězství. Nyní se k této skutečnosti vrátil i Lorenzův šéfmechanik a bývalý hlavní muž týmu Caseyho Stonera, Ital Christian Gabarrini.
 
Dle jeho slov byla hlavní příčinou dlouhého čekání skutečnost, že Jorgemu adaptace na motocykl Ducati zabrala mnohem více času, než se původně očekávalo. Zároveň byly důležitým faktorem i potřebné úpravy motocyklu Ducati, na kterých tým pracoval postupně.
 
„Je zde spousta různých důvodů, proč nám trvalo tak dlouho, než jsme dosáhli na první vítězství. Kdybych to měl shrnout do jedné věty, tak adaptace Jorgeho na motocykl Ducati jednoduše trvala déle, než jsme očekávali. Zároveň nás v tom procesu potkávaly ještě různé komplikace. Hlavní je, že se nám podařilo dosáhnout cíle. Co se týče technické stránky motocyklu, snažili jsme se ji upravit tak, aby se Jorge za řídítky cítil dobře, zároveň ale není pravdou, že jsme Ducati předělávali na Yamahu. Nyní jsme ve fázi, že Jorge nemusí vydávat žádnou sílu navíc, aby mohl jezdit tak, jak potřebuje. Například nyní může na Ducati brzdit mnohem ostřeji, než na Yamaze, což je jedna z jeho silných stránek,“ řekl Christian Gabarrini

Další články sekce MotoGP