KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. do 29. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Gabbarini příští rok u Millera

Text: jnyk, Zdroj: MCN, Foto: Honda
Gabbarini příští rok u Millera
11.12.2014
 

Zkušený italský šéftechnik Christian Gabbarini příští rok nebude zastávat svoji funkci u Scotta Reddinga, ale u mladého australského jezdce Jacka Millera.

Bývalý šéftechnik australského závodníka Caseyho Stoner, pan Christian Gabbarini, byl v průběhu letošní sezony hned několikrát spojován s budoucností u týmu Scotta Reddinga. Nakonec ale vše dopadlo zcela jinak a tento zkušený italský inženýr se posunul do týmu LCR Honda, kde byl angažován do role šéftechnika australského mladíka Jacka Millera.
 
Přitom ještě v průběhu letošního léta britský závodník Scott Redding hovořil jasně o tom, že získat Gabbariniho do pozice svého šéfmechanika pro sezonu 2015, je jednou z jeho hlavních priorit. Samotný Redding s Gabbarinim spolupracoval v letošní sezoně na produkčním motocyklu Honda v týmu Gresini.
 
„Ano, máte pravdu, bylo velmi obtížné sdělit Scottovi, že s ním v příští sezoně nebudu spolupracovat. Jakmile jsem měl jistotu ohledně mé budoucnosti v roce 2015, společně jsem si se Scottem sedl a promluvili jsme si o tom. Vysvětlil jsem mu důvody mého rozhodnutí a on mne pochopil. Nikdy jsme spolu neměli žádné problémy a pracovalo se mi s ním skvěle, příští rok mne ale čeká nová výzva s Jackem,“ řekl Christian Gabbarini pro MCN.

Další články sekce MotoGP