KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. června do 23. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

GP Mexika v roce 2020?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
GP Mexika v roce 2020?
04.01.2019
 

Dorna nevylučuje pořádání Grand Prix Mexika v roce 2020, nicméně je podmíněno nezbytnými stavebními úpravami závodního okruhu.


Již v polovině sezony 2018 se postaral promotér šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů, španělská společnost Dorna Sports, o slušný poprask mezi jezdci, když oznámila, že již v roce 2019 plánuje pořádat Grand Prix Mexika na okruhu Autodromo Hermanos Rodriguez.

Po četných protestech jezdců a výhradám k bezpečnostním zónám byl nakonec tento krok odložen a Dorna by chtěla GP Mexika uspořádat až v roce příštím, tedy pro 2020. Jak nyní ale potvrdil boss Dorny, pan Carmelo Ezpeleta, pořádání závodů je podmíněno nemalými úpravami bezpečnostních zón.

„V roce 2019 v Mexiku nepojedeme. Rádi bychom tento závod uspořádali v roce 2020, ale je zde nezbytné provést řadu úprav bezpečnostních zón tak, aby okruh splňoval naše požadavky na bezpečnost. Představitelům místního okruhu jsme dali ultimátum – pokud chtějí pořádat závody v roce 2020, musejí mít tyto úpravy hotové do června 2019. Myslím si, že před sebou mají velký kus práce,“ řekl Carmelo Ezpeleta


Další články sekce MotoGP