KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

GP Německa opět na Sachsenringu

Text: jnyk, Zdroj: TZ Dorna
GP Německa opět na Sachsenringu
12.08.2016
 

Sachsenring byl oficiálně potvrzen jako okruh, na kterém se bude dalších pět let pořádat německá Grand Prix.

Po delších jednáních ohledně budoucnosti německé Grand Prix je nyní konečně jasno – i dalších pět let se pojedou závody šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů na tradičním okruhu na německém Sachsenringu.
 
K dohodě mezi Dornou a německým promotérem sice došlo již v průběhu závodního víkendu na německém Sachsenringu, v té chvíli ale ještě stále visel otazník nad tím, zda se v příštích letech pojede opět na Sachsenringu nebo se německá GP přesune na Hockenheimring.
 
„Jsme rádi, že jsme dosáhli dohody, protože Sachsenring je pro pořádání Grand Prix Německa asi tím nejvhodnějším místem. Tyto závody hostí již řadu let a vždy je zde skvělá divácká kulisa i atmosféra. Celá akce je úspěšná již od roku 1998, takže nevidíme důvod, proč bychom v tomto stylu neměli pokračovat i nadále. Díky krokům, které jsme udělali v posledních týdnech, se budeme moci těšit, až oslavíme dvacetileté výročí GP na Sachsenringu. Velké díky patří také Dorně, která měla při jednáních trpělivost,“ řekl prezident ADAC pan Hermann Tomczyk.

Další články sekce MotoGP