Závody u nás i v zahraničí v období od 15. října do 21. října.

Grand Prix Argentiny 2018 – MotoGP

08.04.2018

Vyvrcholením argentinské Grand Prix byl závod královské kategorie MotoGP, který vyhrál Cal Crutchlow.

Velmi zamotaný start do závodu, jsme viděli při dnešní MotoGP na okruhu Termas de Rio Hondo. Všichni jezdci, až na polemana Jacka Millera, totiž odtlačili své motocykly do boxů. Start byl odložen a o několik minut později všichni, až na Millera, startovali z boxů, za což přišlo potrestání v podobě postavení na poslední místo na roštu. Tedy v realu to znamenalo, že na pole position stál Miller, za ním bylo šest řad volných, a poté všichni ostatní jezdci. Navíc Marc Marquez musel opětovně startovat svůj motocykl, poté jel do protisměru, a tak, i když se po chvilce Marquez dostal do čela, přišel zákonitě trest v podobě průjezdu boxovou uličkou a propad na 18. pozici, ze které začal jeho útok na lepší pozice, během kterého Marquez několikrát velmi na hranici předjel své soupeře, za což dostal další trest ztráty jedné pozice, a když kvůli jeho snaze postoupit kupředu srazil soupeře k zemi, dostal 30 sekund penalizaci, a i když do cíle dojel pátý, skončil bez zisku bodů, protože klesl na 18. pozici, před Valentina Rossiho, jež právě po kontaktu s Marquezem skončil na zemi.
V závodě nakonec o vítězství bojovala čtveřice Miller, Zarco, Crutchlow a Rins. Australan Miller sice závod dobře začal, po trestu Marqueze také jezdil na prvním místě, ale nakonec tempu nejrychlejších nestačil a dojel na čtvrté pozici. V posledních dvou kolech nestačil na boj o vítězství ani Alex Rins, který dojel třetí. O vítězství tak až do cíle bojovali Cal Crutchlow s Johannem Zarcem. Úspěšnější nakonec byl Brit Crutchlow, který vyhrál o 0,251 sekundy před Johannem Zarcem.
Náš Karel Abraham na body viděl pouze v prvních kolech, ve třetím klesl na poslední místo, ze kterého předjel Xaviera Simeona a nakonec cílem projel na předposledním, 20. místě.