Závody u nás i v zahraničí v období od 19. listopadu do 25. listopadu.

Grand Prix Catalunya 2018 – MotoGP

17.06.2018

Závod královské kategorie v rámci Grand Prix Katalunye se stal kořistí továrního pilota Ducati, Jorge Lorenza.

90537 tisíc diváků sledovalo spanilou jízdu domácího Jorge Lorenza, který podruhé v řadě suverénně vyhrál závod královské kategorie MotoGP, když po Mugellu triumfoval i ve španělské Barceloně. Zkušený Španěl, tak podruhé dokázal ukázat, jak dokonale se naučil s motocyklem Ducati závodit, a jakého jezdce v něm po skončení letošní sezony italský výrobce ztratí. Výsledek Lorenza je o to víc znát, když jeho týmový kolega Andrea Dovizioso závod po pádu nedokončil. Oba jezdci Ducati tak nyní mají na svém kontě shodně 66 světových bodů.
Na druhé pozici závod Grand Prix Catalunye dokončil tovární jezdec Repsol Honda Teamu, Marc Marquez. Ten sice v prvních několika kolech doufal, že se udrží krajana Lorenza a svede s ním v závěru boj o vítězství, ale i když se s přibývajícími koly pokusil využít výhodu tvrdých pneumatik, tak cílem nakonec projel 4,479 sekundy za vítězem. Navíc úspěch továrního týmu Hondy zvýraznil Dani Pedrosa, který do cíle dojel na páté pozici.
Třetí místo v závodě MotoGP na okruhu Catalunya vybojoval tovární pilot Yamahy, Valentino Rossi. Ten se na třetí pozici dostal poté, co ze závodu kvůli havárii odstoupil Andrea Dovizioso. Italský zkušený jezdec zbytek závodu absolvoval osamělou jízdou, na jejímž konci na něj potřetí v řadě čekalo 16 bodů za třetí pozici v cíli. Rossi tak udržel druhou pozici v celkové klasifikaci, když navýšil svůj náskok na celkově třetího Mavericka Viñalese, jež do cíle dnešního závodu dojel na 6. pozici.
Český závodník Karel Abraham v dnešním závodě dojel na 13. pozici a získal tak svůj nejlepší letošní výsledek, nicméně při pohledu na průběh závodu nemůže být se svým výkonem spokojen. Z nějakého důvodu, buď jezdeckého nebo technického, náš závodník neustále ztrácel. Cílem projel se ztrátou 43 sekund na jezdce před sebou a 1:21 minuty za vítězem. V totálně osamělém závodě se ovšem z posledního místa neustále přibližoval bodovaným pozicím, a to díky pádům rychlejších jezdců. Nakonec z toho bylo 13. místo a tři světové body.