Závody u nás i v zahraničí v období od 16. července do 22. července.

Grand Prix Kataru 2018 – MotoGP

18.03.2018

Úvodní závod královské kategorie sezony 2018, který se dnes jel na okruhu Losail v Kataru, vyhrál Andrea Dovizioso, náš Karel Abraham si připsal jeden bod.

Premiérový závod královské kategorie MotoGP musel potěšit každého fanouška silničních motocyklů. Většinu z 22 kol, na které byl závod v Kataru vypsán, jela na čela velmi početná skupina, ze které se ve finále utrhla dvojice Dovizioso-Marquez, sledována Valentinem Rossi. O všem rozhodovalo poslední kolo, ve kterém to sice Marc Marquez na Andreu Doviziosa vyzkoušel, ale Ital vedení udržel a připsal si prvních 25 bodů v letošní sezoně. Na druhém místě dokončil závod Marc Marquez, který na cílové čáře na Doviziosa ztratil pouhých 0,027 sekundy. Spokojený musel být i Valentino Rossi, který si se ztrátou osmi desetin dojel pro třetí pozici.
Na čtvrtém místě dokončil závod britský jezdec Cal Crutchlow, který v posledních kolech poodskočil z druhé skupiny. Pátý v cíli byl Ital Danilo Petrucci, který za zády udržel španělského závodníka Mavericka Viñalese, jež závod nezačal dobře, když se v prvním kole propadl až na 15. místo. Na sedmém místě projel cílem Dani Pedrosa, zatímco na osmém místě skončil Johann Zarco, jež závod dobře rozjel, několik kol jezdil na prvním místě, ale ve druhé polovině závodu začal klesat pořadím a nakonec se neudržel ani ve druhé skupině. Desítku nejlepších uzavřeli devátý Andrea Iannone a desátý Jack Miller.
Český jezdec Karel Abraham startoval do dnešního závodu z 19. pozice, ale po startu se o jedno místo propadl. Nicméně ve druhém kole dokázal předjet Pola Espargara a Thomase Lüthiho, což přineslo posun na 18. pozici. Nicméně záhy ho předjeli Španělé Tito Rabat a Alvaro Bautista, což znamenalo, že se náš jezdec opět propadl na konec dvacítky. V polovině závodu se mu podařilo předjet Bradley Smitha a díky pádům Jorge Lorenza a Alexe Rinse, postoupil na 17. pozici. Když odstoupil Pol Espargaro, posunul se český jezdec na 16. pozici a zdálo se, že z Kataru odjede bez bodů, nicméně v posledním kole se do problému dostal v té době jedenáctý Aleix Espargaro, což znamenalo, že Karel Abraham postoupil na 15. pozici a v cíli závodu si připsal jeden bod.