KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 24. do 1. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Gresini: Aprilia postaví svůj vlastní tým

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Aprilia
Gresini: Aprilia postaví svůj vlastní tým
18.01.2020
 

Fausto Gresini prozradil, že Aprilia velmi pravděpodobně již v roce 2022 postaví svůj vlastní tovární tým, z Gresiniho se poté může stát satelit.


Doposud Aprilia provozuje svůj tovární tým pod hlavičkou Fausta Gresiniho, který stále pro Aprilii zajišťuje spoustu záležitostí od hospitality, logistiky až po samotný personál. Jak ale nyní Gresini v jednom z nedávných rozhovorů prozradil, je velmi pravděpodobné, že od roku 2022 již Aprilia postaví zcela vlastní tým.

Poté by se z týmu Fausta Gresiniho mohl stát například satelitní tým, který by i nadále spolupracoval s Aprilií a mohl by využít veškerých nasbíraných zkušeností z dosavadní spolupráce.

„Naše aktuální smlouva s Aprilí vyprší na konci roku 2021 a je velmi pravděpodobné, že pro rok 2022 již továrna postaví v MotoGP svůj vlastní tým. Náš tým by poté mohl s Aprilií i nadále pokračovat a postavit tak jejich oficiální satelitní tým. Je to ale jen jedna z variant, musíme si sednout a probrat všechny varianty. Samozřejmě v opačném případě bych měl i další varianty,“ řekl Fausto Gresini.


Další články sekce MotoGP