KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 9. prosince do 15. prosince 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Gubellini: Fabio je vyrovnaný jezdec

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Petronas Yamaha
Gubellini: Fabio je vyrovnaný jezdec
28.07.2019
 

Šéfmechanik Fabia Quartarara komentoval jeho dosavadní výkony i vlastnosti motocyklu Yamaha, na kterém jede.


Francouzský závodník Fabio Quartararo předvedl skvělý vstup do královské kubatury MotoGP, kdy v barvách nově vzniklého týmu Petronas Yamaha hned několikrát vybojoval pole position nebo vedl závod. Nyní se k výkonům mladého Francouze vyjádřil jeho šéfmechanik, Diego Gubellini.

Jak Fabiův šéfmechanik potvrdil, Fabiovi letošní motocykl Yamaha a jeho charakteristika sedla velmi rychle. Zároveň ale Gubellini dodává, že u Yamahy je snadné jet během krátkého časového úseku rychle, ale pro zajetí opravdu rychlého času, který jezdce posune na pole position, již není Yamaha tak snadná motorka.

„Yamaha je dobrá motorka. Je skvěle vyvážená, což jezdci umožní jet rychle téměř všude. Nemá mnoho silných stránek, ale zároveň ani těch slabých. To znamená, že si jezdec na tuto motorku velmi rychle zvykne a adaptace není tak komplikovaná, jako u ostatních továren. Nedá se ale říct, že je to snadná motorka. Na Yamaze je snadné rychle dosáhnout jisté úrovně, řekněme někde na hranici Top 10. Toho je talentovaný jezdec schopný dosáhnout velmi rychle aniž by musel měnit jezdecký tyl. Získat pole position nebo pódium je ale s touto motorkou už obtížné,“ řekl Diego Gubellini.


Další články sekce MotoGP