KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Guidotti: Spojení s Ducati je silné

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Pramac
Guidotti: Spojení s Ducati je silné
10.01.2019
 

Manažer satelitního týmu Pramac Ducati potvrdil, že aktuální spojení týmu s Gigim Dall'Ignou i Paolo Ciabattim, je velmi silné.

Manažer satelitního týmu Pramac Ducati, pan Francesco Guidotti, je přesvědčen o tom, že každá továrna v královské kubatuře MotoGP potřebuje pro úspěšné působení k dispozici také plně profesionální satelitní tým. Zároveň také přiznává, že i současné silné partnerství s Ducati procházelo důležitým vývojem.

Guidotti také přiznal, že kolem roku 2012 dokonce tým zvažoval, že spolupráci s Ducati ukončí a dohodne se s jinou továrnou. Poté ale přišel k projektu Gigi Dall'Igna, který nastavil nový směr a celé partnerství se začalo opět výrazně utužovat.

„Naše spojení s Dall'Ignou i Ciabattim je velmi silné, ale i před ním jsme měli s Ducati dobré vztahy. Je ale pravdou, že oni dali Ducati zcela jasný směr, ale touto cestou už začal jejich předchůdce Alessandro Cicognani. To čeho jsme ale společně dosáhli v posledních třech letech, je neuvěřitelné. Je ale pravdou, že kolem roku 2012 jsme si dělali velké starosti a přemýšleli jsme i o tom, že odejdeme k Suzuki nebo Aprilii. Majitel týmu, Paolo Campinoti, byl ale přesvědčen o kvalitách Ducati a chtěl vyčkat, což se nám nakonec vyplatilo,“ prohlásil Francesco Guidotti.


Další články sekce MotoGP