přihlášení pro registrované
jméno:
heslo:
registrovat zapomenuté heslo
 
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 19. února do 25. února.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Hayden: Nová motorka potřebuje čas

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Honda
Hayden: Nová motorka potřebuje čas
01.03.2017
 

Nicky Hayden přiznal, že výkon nové Hondy byl v úvodním závodním víkendu WSBK na australském Phillip Islandu velkým zklamáním.

Jezdci superbikového týmu Honda se po úvodním závodním víkendu letošní sezony WBSK na australském Phillip Islandu rozhodně netajili zklamáním. Skutečnost, že víkend neprobíhal zrovna dle představ, přiznal i americký závodník Nicky Hayden, jenž si z Austrálie odváží pouhých 5 mistrovských bodů.
 
Jak v následujícím rozhovoru Hayden potvrdil, nová motorka ještě potřebuje spoustu práce, než se dostane na skutečně konkurenceschopnou úroveň. Úvodní závody jsou tak pro duo Hondy dle Haydena spíše testem, než opravdovým závodním nasazením.
 
„Snažím se zahnat všechny negativní myšlenky a myslet pozitivně. Bohužel na této úrovni závodění není možné v lednu postavit motorku a v únoru nastoupit k prvním závodům. Mám v závodech již spoustu zkušeností a vím, že než se dostanete na nějakou úroveň, potřebujete čas. Musíme tento projekt od začátku vybudovat a to nejde udělat během jednoho víkendu. Každému muselo být jasné, že nebudeme v prvním závodě držet krok s těmi nejrychlejšími. Není to o štěstí, ale o tvrdé přípravě. Možná jsme měli k prvním závodům nastoupit ještě s loňskou motorkou, to ale již nemůžeme měnit a musíme pracovat s tím, co máme. Doufejme, že se nám co nejdříve podaří najít správný směr a jít kupředu,“ řekl Nicky Hayden.

Další články sekce MotoGP