KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Hernandéz: Chci se vrátit do MotoGP

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Aspar
Hernandéz: Chci se vrátit do MotoGP
06.11.2016
 

Kolumbijský závodník Yonny Hernandéz prohlásil, že i přes přestup do Moto2 zůstává hlavním cílem návrat do královské kubatury.

Po dlouhých pěti letech v královské kubatuře MotoGP přestupuje pro rok 2017 kolumbijský závodník Yonny Hernandéz do nižší kubatury Moto2. Hlavním důvodem je samozřejmě skutečnost, že se mu nepodařilo pro příští sezonu zajistit angažmá v královské kubatuře a Moto2 byla nejjednodušší možnost, jak se udržet v Paddocku MS silničních motocyklů.
 
Samotný závodník ale říká, že se jedná jen o přechodné řešení a své úsilí bude samozřejmě směřovat zpět k návratu do královské kubatury MotoGP. Tam by se Yonny chtěl vrátit co nejdříve, proto se bude snažit zajistit angažmá pro rok 2018.
 
„Nebylo to pro mne rozhodně snadné rozhodnutí, ale bohužel jsem neměl jinou možnost. Myslím si ale, že to je pro mne dobrá šance, jak závodit na špici a bojovat o vítězství v závodech. Chci předvést to nejlepší, protože je to pro mne velká výzva. Moto2 je plné talentů a mladých jezdců, kteří jsou velmi rychlí. Dobře vím, že musím jet na špici, abych si mohl zajistit pro následující rok návrat do MotoGP. Pokud by se mi podařilo získat titul nebo o něj alespoň bojovat, bude to nejlepší cesta jak se vrátit do královské kubatury,“ řekl Yonny Hernandez.

Další články sekce MotoGP