KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. února do 28. února 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Hofmann: Márquez nejel na plno

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin, Foto: Repsol Media
Hofmann: Márquez nejel na plno
12.11.2015
 

Další z bývalých závodníků MotoGP, Němec Alex Hofmann, se vyjádřil k chování Marca Márqueze v závodu královské kubatury na okruhu Ricarda Torma.

Bývalý závodník královské kubatury MotoGP a současný komentátor německého Eurosportu, Alex Hofmann, se jako řada dalších osobností motocyklového sportu vyjádřil k nedělnímu závodu ve Valencii.
 
Hofmann má náhled na chování Marca Márqueze v nedělním závodě na okruhu Ricarda Torma jasný názor a je přesvědčen o tom, že Marc chtěl svému krajanovi Jorge Lorenzovi pomoci k zisku titulu. Jak samotný Hofmann prohlásil, z Marcova stylu jízdy bylo zřejmě, že na Jorgeho útočit rozhodně nechtěl.
 
„Z mého pohledu je jasné, že Marc s Jorgem uzavřel dohodu o neútočení. Je to velká škoda, že nyní takové manévry ovlivňují už i motocyklový sport. Já sám vůbec nerozumím tomu, proč tato situace musela zajít tak daleko. Vše začalo v Austrálii, kde bylo jasně vidět, jak Marc měnil tempo závodu podle toho, jak blízko mu byl Rossi. Vysvětloval to kolísavou teplotou pneumatik, ale to je nesmysl. Já jsem řadu let závodil a podle jezdeckého stylu poznám, jestli někdo jede na limitu či nikoliv. Zároveň stojím pokaždé v Parc Fermé a vidím reakce jezdců, když si sundají helmu. Marc se vždy usmíval a radoval z dobrého výsledku, tentokrát ve Valencii byl jeho pohled podobný, jako když můj čtyřletý syn provede něco špatného.To mne v mém názoru utvrdilo,“ řekl Alex Hofmann.
 
Poté pokračoval slovy: „Márquez je pro mne jeden z nejagresivnějších jezdců, který by normálně v závodě před domácím publikem udělal vše pro vítězství a neustále útočil, tentokrát to ale nezkusil ani jednou. Po takovémto finále sezony není vítězem nikdo. Lorenzo se z titulu ani neradoval, na Márqueze domácí fanoušci bučeli a Rossi byl smutný z prohry.“

Další články sekce MotoGP