KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Honda Racing Thanks Day

Foto: Honda
Honda Racing Thanks Day
07.12.2015
 

Jezdci týmu Repsol Honda Dani Pedrosa a Marc Marquez navštívili Japonsko, kde na okruhu Twin Ring v Motegi oslavili společně se svými značkovými kolegy konec roku 2015.

 
Celý oslavný víkend začala páteční večeře v Cerulean Tower Hotelu v Tokiu. Vedle Marca Marqueze a Dani Pedrosy, se večeře zúčastnili jezdci HRC v trialu Toni Bou, Takashisa Fujinami a Jaime Busto, ale také jezdec MXGP Evgeny Bobryshev a Mistr světa MX2 Tim Gajser.
 
V sobotu akce pokračovala na okruhu v Motegi. Po několika zkušebních kolech jezdci nastoupili do tréninku a kvalifikace pro závod CBR250 Dream Cup, ve které byl Marc první a Dani druhý. Marc a Dani také měli možnost vyzkoušet dva klasické závodní motocykly NSR500. Dani stroj z roku 1984 a Marc z roku 1985. Oba poprvé seděli na závodním dvoutaktním stroji 500cc. V rámci přípravy na nedělní závod následně jezdili s autem N-One a celý den dokončili několika koly v závodním autě NSX Concept GT, které disponuje více jak 650 hp.
 
V neděli se všichni jezdci představili před zraky 18.500 diváky. Akce se zúčastnili Dani a Marc, ke kterým se přidala hvězda Formule 1, Fernando Alonso, a ex-pilot F1 Takuma Sato (nyní Indy Car Series), Toni Bou, Takashisa Fujinami, Jaime Busto, Takumi Takahashi, Hiroshi Aoyama a Kosuke Akiyoshi, ale také deset jezdců ze série Super GT (GT500), National Championship Super Formula. Den odstartoval závod motokár, následoval závod CBR250 Dream Cupu (8 kol), ve kterém Dani a Marc startovali z poslední řady roštu, ale dojeli na 1. a 2. místě Také závodili v exhibičním podniku na tři kola s vozy N-On, kde také obsadili první a druhé místo a vše zakončili jízdou s Hondou NSR500 a následně na svých strojích RC213V.
 
Také Fernando Alonso měl možnost úplně poprvé otestovat motocykl MotoGP Honda RC213V, ještě předtím, než spolu s Marcem prohnal speciál NSX Concept GT a vyměnil si s ním závodní helmu.


 


Další články sekce MotoGP