KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Hondu stále trápí problémy

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin, foto: Repsol Media
Hondu stále trápí problémy
07.01.2016
 

Viceprezident HRC, pan Shuhei Nakamoto, přiznal, že motocykl Honda stále trápí své jezdce příliš agresivním chováním, které bylo v loňském roce příčinou šesti pádů Marca Márqueze.

V loňském roce bylo dle slov Marca Márqueze hlavním důvodem jeho nezdarů především v úvodu sezony velmi komplikované chování nového motocyklu Honda. To se sice podařilo v průběhu sezony vyřešit přechodem na starší verzi rámu, ale i přesto nebyl stav dle slov dvojnásobného šampiona ideální.
 
Nyní u Hondy bijí opět na poplach, když Márquez po prvních testech prohlásil, že jej opět trápí podobné problémy na stroji pro rok 2016. I přestože je nová motorka velmi rychlá, což dokázaly i časy při testech, je opět velmi těžko ovladatelná. A právě tato skutečnost byla v loňském roce příčinou řady pádů v závodech.
 
Nyní se k této situace vyjádřil i ředitel závodního oddělení HRC, pan Shuhei Nakamoto.
 
„Hlavním cílem pro rok 2016 je udělat motorku, která nebude ta agresivní. Nyní reagujeme na připomínky jezdců v prvních testech a snažíme se měnit různé faktory tak, abychom tohoto stavu docílili. Bohužel se nám v závěru loňského roku nepodařilo tyto problémy vyřešit. Naši inženýři stále celou situaci analyzují a připravují řešení, doufejme, že bude k dispozici do začátku nové sezony. Marc je stále špičkový jezdec, což dokazoval v trénincích i kvalifikacích. Bohužel vinou chování motorky šest závodů pro pád nedokončil,“ řekl Shuhei Nakamoto.

Další články sekce MotoGP