KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. března do 14. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Iannone a Rins se jedou bavit

Foto: Suzuki
Iannone a Rins se jedou bavit
21.04.2017
 

Jako jeden velký večírek, tak charakterizuje Alex Rins texaský Austin během Grand Prix, na nadcházející víkend se těší i Andrea Iannone.


Tým Suzuki Ecstar opět překročil oceán, aby se zúčastnil dalšího letošního závodu Grand Prix, který se tentokrát koná ve Spojených státech. Jezdci Andrea Iannone a Alex Rins se těší na závodění na okruhu Americas v texaském Austinu a doufají, že se vypořádají s problémy, se kterými se setkali na argentinském okruhu Termas de Rio Hondo. Texaský okruh je velmi náročný pro výkony pneumatik, ale i samotnou jízdu. Italsko-španělská jezdecká dvojice však doufá, že nedělní závod pro ně bude znamenat uspokojení v podobě získaného velkého počtu bodů.

Andrea Iannone
"Začátek sezony nebyl pro mne tak pozitivní, pokud jde o výsledky, protože jsem zatím nezískal žádné body, ale naše výkony se v posledních měsících neustále zlepšovaly a mám pocit, že děláme dobrou práci. Okruh v Austinu nemusí být jedním z nejlepších pro náš motocykl, musíme ale tvrdě pracovat, abychom se byli schopni přizpůsobit jakémukoliv okruhu. Je to výzva, která mne udržuje při životě, a mám pocit, že mám od týmu dobrou podporu. V Austinu bych opravdu rád prožil příjemný víkend. Atmosféra s fanoušky je úžasná a myslím si, že si zasloužíme lepší výsledky než ty, které jsme dosud získali, protože děláme velmi dobrou práci."

Alex Rins
"Mám velmi dobré vzpomínky na Circuit Americas a GP v Austinu. Tato trať se mi v minulosti líbila v obou kategoriích, ve kterých jsem zatím závodil, v Moto3 a Moto2. Trať je to velmi široká a zatáčky jsou dobře propojené, takže jízda je velmi zábavná. Asfalt má obvykle dobrou přilnavost, a to je dobrá věc, protože vám dává vysoký výkon, ale také náročnost na spotřebu pneumatik. Doufám, že nám to pomůže plně využít potenciálu mého GSX-RR. Austin se pro závodní víkend stává velmi zábavným městem. Mnoho lidí se přijede podívat na závod a celé město je po celý víkend jako velký večírek. Je to opravdu příjemný víkend."

Další články sekce MotoGP