KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Iannone: Doviho chci porážet

Text: jnyk, Zdroj: MCN, Foto: Ducati Corse
Iannone: Doviho chci porážet
09.01.2015
 

Andreu Iannoneho čeká letos premiéra v barvách továrního týmu Ducati, jeho cíl je ale jasný - porážet svého zkušenějšího týmového kolegu.

Italský závodník Andrea Iannone po loňské úspěšné sezoně v barvách satelitního týmu Pramac Ducati přestupu do továrního týmu boloňské továrny, kde nahradí Brita Cala Crutchlowa. A již před prvními testy si tento mladý Ital klade jasný cíl do nové sezony - porážet zkušenějšího týmového kolegu Andreu Doviziosa.
 
V sezoně 2014 dokázal Iannone celkem jedenáctkrát dojet v první desítce a několikrát dokonce vedl i závod, tudíž jeho cíl není určitě nereálný. Loňskou sezonu nakonec uzavřel na konečné desáté pozici v hodnocení šampionátu.
 
„Už se opravdu nemohu dočkat startu nové sezony. S Andreou máme dobré vztahy a věřím, že naše spolupráce bude perfektní. Je to velmi silný jezdec a proto nebude snadné, abych byl rychlejší než on. Zároveň si ale myslím, že bychom si spolu letos mohli užít mnoho skvělých soubojů. Mým jasným cílem do nové sezony je být rychlejší a Andreu porazit. Je mi ale jasné, že i Andrea má stejný cíl jako já,“ řekl Andrea Iannone pro MCN.

Další články sekce MotoGP