KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Iannone: Nejsme ve snadné situaci

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Iannone: Nejsme ve snadné situaci
12.07.2017
 

Andrea Iannone prohlásil, že letos jej čeká jedna z nejtěžších letních přestávek, které za celou svoji kariéru zažil.

Italský závodník Andrea Iannone není s první polovinou letošní sezony královské kubatury MotoGP rozhodně spokojený. Zatímco v loňském roce bojoval o vítězství nebo pódiová umístění, letos se po přestupu k Suzuki spíše trápí s technikou a jeho výsledky se rozhodně nepohybují v top 6.
 
Jak v jednom z rozhovorů po závodním víkendu v Německu Iannone přiznal, na letní přestávku rozhodně neodchází s klidnou myslí. Zároveň Andrea dodává, že stále doufá v lepší pružnost Suzuki, která bude dodávat nové díly a dělat změny na motorce, která je aktuálně hlavní příčinou špatných výsledků.
 
„Tohle bude asi nejtěžší letní přestávka v mé kariéře. Před dovolenou jsem neměl na svých ramenech tolik komplikací. Chci v druhé polovině sezony za každou cenu zlepšit mé výsledky a udělám pro to maximum. Můj jasný cíl je přivést Suzuki na špičku startovního pole, motorka má dobrý základ a když se změní pár věcí, bude konkurenceschopná. Na Sachsenringu jsem bohužel havaroval, ale to se stává, když se snažíte nedostatky techniky vyrovnávat snahou za řídítky. Když jsem v roce 2013 přišel k Ducati, bylo tam mnohem více problémů a stejně se nám je podařilo vyřešit, v to stejné doufám i nyní u Suzuki. Věřím týmu i lidem v továrně, že jdeme správným směrem,“ řekl Andrea Iannone.

Další články sekce MotoGP