KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Iannone oficiálně u Aprilie

Text: jnyk, Zdroj: TZ Aprilia
Iannone oficiálně u Aprilie
09.06.2018
 

Italský závodník Andrea Iannone oficiálně oznámil dohodu s továrním týmem Aprilie, kam přestoupí po skončení letošní sezony.

Italská továrna Aprilia oficiálně oznámila jméno jezdce, který v příští sezoně královské kubatury MotoGP nahradí britského závodníka Scotta Reddinga. Na jeho pozici v sezoně 2019 usedne italský závodník Andrea Iannone, jenž v letošním roce hájí barvy továrního týmu Suzuki.
 
Iannone podepsal u Suzuki na další dvě sezony, v barvách továrního týmu Aprilie jej tak uvidíme v sezonách 2019 a 2020. I u Aprilie je tak již pro příští rok jezdecké složení vyjasněné, kdy po boku Aleixe Espargara pojede Andrea Iannone.
 
 
„Tímto krokem jsme získali velmi talentovaného jezdce, který v letošní sezoně několikrát předvedl své kvality. Jeho příchod značí jen to, že celý náš program v MotoGP je na vzestupu a naše motorka dokázala dobrý technický základ. Musíme nyní zůstat soustředění na letošní sezonu, již příští víkend nás čeká GP v Barceloně. Máme silný tým, který neustále pokračuje v tvrdé práci. Oběma našim současným jezdcům, Aleixovi i Scottovi bych chtěl poděkovat za velmi profesionální přístup,“ řekl závodní ředitel Aprilie – Romano Albesiano.

 


Další články sekce MotoGP