KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ippolito: Data ze Sepangu nezveřejníme

Text: jnyk, Zdroj: TZ FIM
Ippolito: Data ze Sepangu nezveřejníme
23.01.2016
 

Prezident mezinárodní motocyklové federace FIM prohlásil, že data z motocyklů Rossiho a Márqueze v Grand Prix Malajsie se zveřejňovat nebudou.

Prezident mezinárodní motocyklové federace FIM, pan Vito Ippolito, s odstupem hovořil o uplynulé sezoně 2015 a také o několika klíčových momentech. Samozřejmě neopomněl ani konflikt mezi Valentinem Rossim a Marcem Márquezem, jenž se odehrál v rámci Grand Prix Malajsie.
 
Jak samotný Ippolito ale potvrdil, FIM požádala obě továrny, tedy Hondu i Yamahu, aby nezveřejňovala data ze svých motocyklů ze zmíněného závodu na Sepangu. Dle prezidenta FIM by totiž takové zveřejnění ještě celou situaci více rozdmýchalo a vyostřilo, což byla skutečnost, kterou si nikdo nepřál.
 
„V MotoGP se tato událost dostala až k mezinárodnímu sportovnímu soudu (CAS), který tuto událost na dobro uzavřel. Je pravdou, že konflikt mezi Rossim a Márquezem nabral velkých rozměrů. Z tohoto důvodu jsme také požádali všechny zúčastněné včetně týmu a továren, aby se zdrželi jakýchkoliv kontroverzních prohlášení. Před GP Valencie nás Honda informovala, že má k dispozici data z telemetrie, která může zveřejnit. Nyní se tato data ocitla v rukou FIM a společně s Hondou jsme se rozhodli, že je nebudeme zveřejňovat, abychom celou situaci znovu neoživovali,“ řekl Vito Ippolito.

Další články sekce MotoGP