KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. března do 14. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jarvis: cenovou válku neplánujeme

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Jarvis: cenovou válku neplánujeme
06.03.2016
 

Ředitel závodního oddělení Yamahy prohlásil, že rozhodně neplánuje jít do cenové války s italskou Ducati v případě vyjednávání o smlouvě s Jorge Lorenznem.

Médii již mnohokrát proběhly informace o vypršení současné smlouvy Jorge Lorenzovi a také blížící se boj o úřadujícího mistra světa pro sezonu 2017. Zatím se jako největší protikandidát Yamahy hlásí italská továrna Ducati, která již několikrát prohlásila, že chce s Lorenzem vyjednávat o přestupu pro sezonu 2017.
 
Na tuto adresu opět kontroval závodní ředitel japonské Yamahy pan Lin Jarvis, jenž prohlásil, že se rozhodně nehodlá pouštět do žádné války finančních nabídek proti italské Ducati. Jarvis si je totiž dobře vědom toho, že za Ducati stále stojí Marlboro, které by bylo ochotné se na Jorgeho platu výrazně podílet. Samotný Jarvis zároveň řekl, že se Jorgeho pokusí přesvědčit především konkurenceschopným materiálem i týmem.
 
„Rozhodně se nenecháme vyprovokovat k nějaké válce nabídek, známe trh i cenu, ale neodpovídá to našemu stylu. Jsme připraveni naše jezdce platit dle jejich ceny na trhu, ale přes tuto hranici nepůjdeme. Jsme v situaci, kdy můžeme našim jezdcům nabídnout více než jen peníze, máme konkurenceschopnou motorku i celý tým. Nejsme tedy v pozici, kdy bychom museli zbytečně rozhazovat penězi. Myslím si, že ani jezdcům nejde jen o peníze, ale dívají se i na celkový paket. Na to budeme také v jednáních klást důraz,“ řekl Lin Jarvis.

Další články sekce MotoGP