KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. září do 28. září 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jarvis: Cítím zlepšení

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Jarvis: Cítím zlepšení
19.12.2019
 

Závodní ředitel Yamahy přiznal, že v závěru letošní sezony cítil jasné zlepšení a věří, že tímto stylem bude Yamaha i nadále pokračovat.


Závodní ředitel japonské továrny Yamaha je přesvědčen o tom, že v roce 2019 se Yamaha vydala na správnou cestu a sezona 2020 bude jasným znamením, že motocykly Yamahy půjdou výsledkově jasně nahoru.

Jak samotný Jarvis prozradil, u Yamahy proběhla v průběhu roku spousta změn a silně věří, že právě tyto změnou pomohou prosadit Yamahy výsledkově výše.

„V průběhu loňské zimy jsme udělali spoustu interních změn, které náš projekt přivedly na novou cestu. Ta začala na konci loňského roku, kdy přišel nový vedoucí projektu v podobě Takahira Sumiho. Pak byla spousta dalších změn v celkovém managementu, kdy přišel Hiroshi Itou do pozice hlavního manažera. Řekl bych, že tímto se nám podařilo vyřešit chyby minulosti a v druhé polovině sezony již byl vidět posun vpřed. Stále nám ale chybí výkon a topspeed. To je věc, která našim jezdcům komplikuje být konkurenceschopní vůči Ducati a Hondě. To je nyní věc, na kterou se nejvíce soustředíme a snažíme se najít co nejlepší kompromis. Není to ale snadné, vše závisí na výkonu, aerodynamice a také agilitě motocyklu. Neustále na tom tvrdě pracujeme,“ řekl Lin Jarvis.


Další články sekce MotoGP