KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jarvis: Ducati dala Jorgemu lepší nabídku

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Jarvis: Ducati dala Jorgemu lepší nabídku
24.04.2016
 

Na čtvrteční tiskové konferenci v Jerezu se k přestupu Jorge Lorenza k továrnímu týmu Ducati vyjádřil i závodní ředitel Yamahy - pan Lin Jarvis.

Jak jsme vás již dříve informovali, na konci letošní sezony vyprší smlouva Jorge Lorenzovi u továrního týmu Movistar Yamaha a pro rok 2017 se rozhodl přejít k italské Ducati. Právě tohle rozhodnutí překvapilo celý motocyklový svět, i přestože se o této variantě a nabídce Ducati pro Jorge Lorenza již několik týdnů spekulovalo.
 
Na čtvrteční tiskové konferenci před zahájením Grand Prix Španělska na okruhu Jerez de la Frontera se k rozhodnutí úřadujícího mistra světa vyjádřil i jeho současný šéf – závodní ředitel továrny Yamaha. Dle slov Lina Jarvise se Yamaha vždy k oběma jezdcům chovala loajálně a i přestože by s Lorenzem ráda pokračovala, respektuje jeho rozhodnutí a i v budoucnu bude mít dveře otevřené.
 
„K Jorgemu i Valentinovi jsme se vždy chovali férově. Samozřejmě bychom byli raději, kdyby u nás Jorge zůstal i pro příští sezonu. Doufejme, že dokážeme letošní sezonu uzavřít stejným stylem, jako v uplynulých letech. Letos to je náš společný devátý rok, již na začátku naší spolupráce jsem byl na Jorgeho přestupu velmi angažovaný. Vždy, když dospějete ke konci jedné éry, jedná se o smutný moment. Myslím si, že Jorge dostal od Ducati velmi dobrou nabídku, která byla zřejmě lepší než naše a zároveň dostal možnost, stát se jasnou týmovou jedničkou. U Yamahy byl Jorge dlouhá léta po boku Valentina a nikdy není snadné mít v týmu dva silné jezdce a mistry světa. Vždy jsme se k oběma chovali férově a tak tomu bude i ve zbytku letošní sezony,“ řekl Lin Jarvis

Další články sekce MotoGP