KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jarvis: Musíme se vyvarovat chybám

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Jarvis: Musíme se vyvarovat chybám
22.08.2015
 

Závodní ředitel továrny Yamaha si je dobře vědom toho, že nyní se musí jeho tým soustředit na boj o titul a vyhnout se vzájemným kolizím.

Všechno letos nasvědčuje tomu, že boj o mistrovský titul se v královské kubatuře MotoGP odehraje pouze mezi dvojicí jezdců továrního týmu Movistar Yamaha. Samozřejmě ale u vedení týmu panují obavy z toho, aby oba jezdci v některém ze soubojů nepřekročili své hranice a nešli společně k zemi.
 
To by znamenalo velkou ztrátu pro celý tým, protože v případě bodového výpadku dvojice Rossi - Lorenzo by se mohl do boje o titul velmi rychle vrátit i největší konkurenční hráč - Marc Márquez na tovární Repsol Hondě.
 
„Musíme se vyvarovat jakýmkoliv chybám a pádům. Především takovým, jako například udělal Dani Pedrosa u Repsol Hondy v roce 2006 a málem hrozilo, že Nicky přijde o titul. Letos už jsme u našich jezdců mohli několikrát vidět dramatické momenty. V Brně vytekl olej z Daniho motorky a Valentino havaroval, naštěstí to bylo bez dalších následků. Každý pád znamená potenciální riziko zranění, což by mohlo značně zkomplikovat následný boj o titul,“ řekl závodní ředitel Yamahy pan Lin Jarvis.

 


Další články sekce MotoGP