KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jarvis: Nová elektronika je krokem vpřed

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Jarvis: Nová elektronika je krokem vpřed
04.12.2016
 

Závodní ředitel Yamahy prohlásil, že zavedení jednotné elektroniky bylo pozitivním krokem pro celý šampionát.

Letošní sezona MotoGP byla také premiérou pro jednotnou elektroniku, která je právě od roku 2016 povinná pro všechny motocykly závodící v královské kubatuře. I přestože právě před letošní sezonou z této změny vyvstávaly velké obavy, nakonec se nová elektronika osvědčila.
 
Takový názor zastává i ředitel závodního oddělení japonské továrny Yamaha, pan Lin Jarvis. Právě tento muž prohlásil, že zavedení jednotné elektroniky u speciálů MotoGP bylo pozitivním krokem pro celý šampionát.
 
„Díky jednotné elektronice jsme v letošní sezoně mohli vidět spoustu změn v průběhu jednotlivých závodů. Skutečnost, že v letošním roce vyhrálo závod celkem devět různých jezdců na čtyřech různých motocyklech jen dokazuje, že zavedené této elektroniky bylo dobrým krokem. Tato změna pozdvihuje kvalitu celého sportu, který je nyní pro diváky mnohem napínavější. Je pravdou, že z pohledu vývoje a následného použití u silničních motocyklů se jedná o krok zpět, ale jsme zde především kvůli tomu, abychom propagovali náš sport. To se podařilo,“ řekl Lin Jarvis.

Další články sekce MotoGP