KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jarvis: O satelitním týmu jednáme

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Jarvis: O satelitním týmu jednáme
10.06.2018
 

Závodní ředitel Yamahy potvrdil, že je zde možnost satelitního týmu v MotoGP, nicméně jednání zatím stále probíhají.

Již od Grand Prix Itálie v Mugellu se v Paddocku hovoří o možnosti postavení satelitního týmu Yamahy, který by převzal dvě startovní místa po týmu Marc VDS Racing. Jako nejvíce skloňovaná možnost se jeví malajský tým SIC, který již působí v nižší kubatuře.
 
Nyní na tohle téma hovořil i závodní ředitel továrny Yamaha, pan Lin Jarvis. Lin přiznal, že se jedná o zajímavou variantu, nicméně doposud není na papíře žádný konkrétní plán. Yamaha má k dispozici dva satelitní motocykly, které by mohla poskytnou pro sezonu 2019, nicméně po takovém týmu požaduje odpovídající strukturu, zkušenosti i financování.
 
„Nejdříve jsme jednali s týmem Marc VDS, kde se tato varianta jevila jako velmi pravděpodobná. Poté ale přišly v tomto týmu problémy a ani nebylo jasné, zda budou v Mugellu startovat. Nyní se neví, jestli budou vůbec v příští sezoně provozovat tým v královské kubatuře. Probíhají nějaká jednání ohledně nového týmu, který by sponzoroval Petronas a vycházel by ze struktury týmu SIC, nicméně ještě na stole neleží žádný konkrétní plán. Abychom do takového projektu šli, požadujeme odpovídající strukturu i zajištěné financování, jakmile tyto informace budeme mít, můžeme dál jednat,“ řekl Lin Jarvis.

Další články sekce MotoGP