KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. září do 28. září 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jarvis: O startu Lorenza v GP jsme jednali

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Jarvis: O startu Lorenza v GP jsme jednali
07.02.2020
 

Závodní ředitel japonské továrny Yamaha potvrdil, že již s Jorgem Lorenzem o možném startu na divokou kartu do některé z Grand Prix hovořil.


Jak jsme vás již včera informovali, s angažováním Jorge Lorenza do pozice testovacího jezdce Yamahy se reálně otevírá možnost startu španělského závodníka do některých Grand Prix na divokou kartu.

O této variantě nyní hovořil i závodní ředitel Yamahy, pan Lin Jarvis, který dokonce potvrdil, že s Jorgem již o této možnosti jednal. Zároveň ale Jarvis prozradil, že i když ani jedna strana tuto variantu nevylučuje, je téma startu na divokou kartu stále otevřené a rozhodně není na stole žádný konkrétní plán.

„Už jsme se o této možnosti bavili, ale rozhodli jsme se, že téma startu na divokou kartu zatím necháme otevřené. Pokud bude mít Jorge pocit, že by chtěl znovu závodit a my budeme mít kapacitu mu poskytnout potřebný materiál, pak v tom nevidím žádný problém. Hlavním cílem Jorgeho je ale vyvíjet motorku, proto by takový start připadal v úvahu u Grand Prix, kde to bude dávat smysl i z tohoto pohledu. Rozhodně jej nepošleme do závodu, kde to nebude mít žádné logické opodstatnění,“ řekl Lin Jarvis.


Další články sekce MotoGP