KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 7. ledna do 13. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jarvis: Prdloužení smlouvy nebylo unáhlené

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Jarvis: Prdloužení smlouvy nebylo unáhlené
29.03.2018
 

Závodní ředitel továrny Yamaha si stojí za svým rozhodnutím a nepovažuje prodloužení smlouvy s Maverickem Vinalesem již v lednu za unáhlené.

Prodloužení smlouvy se španělským závodníkem Maverickem Vinalesem oznámil tovární tým Yamahy již v průběhu letošního ledna, což byl svým způsobem nečekaný krok, když Vinalesovi stávající smlouva platila až do konce sezony 2018. I nyní se na hlavu závodního ředitele továrny snášejí kritické hlasy, že se jednalo o předčasné rozhodnutí.
 
Jak ale Jarvis prohlásil, za svým rozhodnutím si stojí a rozhodně jej nepovažuje za předčasné. Je sice pravdou, že v předsezónních testech se Maverickovi moc nedařilo, a i v úvodním závodě sezony to stačilo jen na šesté místo.
 
„Když podepisujete smlouvu, neděláte to kvůli přítomnosti. Děláte to kvůli tomu, abyste vašemu partnerovi vyjádřili důvěru, ukazujete tím, že věříte tomu, že se podaří dosáhnout společných cílů. Myslím si, že proto se takto Maverick rozhodl a my jej nechceme zklamat. Máme za sebou komplikovanou zimu, ale já jsem s výsledky spokojený. Valentino dokázal v prvním závodě za náročných podmínek vybojovat pódium, Maverick ve své stíhací jízdě zajížděl velmi rychlé časy. V neděli jsme byli v Kataru konkurenceschopní, a to je důležité,“ řekl Lin Jarvis

Další články sekce MotoGP