KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jarvis: Pronásledují nás chyby minulosti

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Jarvis: Pronásledují nás chyby minulosti
08.12.2018
 

Závodní ředitel továrny Yamaha prohlásil, že trápení jezdců v letošní sezoně má kořeny již v roce 2016, kdy byla udělána špatná rozhodnutí.


Závodní ředitel Yamahy, pan Lin Jarvis, si je dobře vědom toho, že motocykly svou výkonností výrazně zaostávají za aktuálními lídry v královské kubatuře MotoGP – Hondou a Ducati. Jak ale Jarvis také přiznává, hlavní chyba se u Yamahy stala již před dvěma lety, nyní se pouze stále projevuje.

Dle Jarvise byly tehdy špatně vyhodnoceny příčiny problémů motocyklu Yamaha M1 s motorem, gripem i elektronikou a další vývoj tyto problémy nevyřešil. To se táhlo i celou letošní sezonu s Valentinem Rossim i Maverickem Vinalesem, kteří se po většinu sezony na motorce spíše trápili.

„Největší chyba nastala již před dvěma lety, kdy jsme správně neporozuměli problémům, které nás tehdy trápily. Vše, co se odehrálo v letošním roce, jsou jen následky těchto problémů. V minulosti jsme udělali špatná rozhodnutí, která ovlivnila i letošní sezonu. V polovině sezony nám už bylo jasné, na co se musíme koncentrovat. Nejdříve musíme dohnat naše soupeře, protože na Ducati i Hondu výrazně ztrácíme,“ řekl Lin Jarvis.


Další články sekce MotoGP