KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jarvis: S prací Forwardu jsme spokojení

Text: jnyk, Zdroj: MCN, Foto: Forward Racing
Jarvis: S prací Forwardu jsme spokojení
11.12.2014
 

Závodní ředitel japonské továrny Yamaha, pan Lin Jarvis, je s prací Open týmu Forward Racing maximálně spokojený a více motocyklů na startu nevyžaduje.

V letošní sezoně platil tým Forward Racing a především jeho španělský závodník Aleix Espargaró za jednoznačného suveréna v kategorii Open motocyklů. Tým, který byl podporovaný továrnou Yamaha a jel v podstatě tovární speciál s jednotnou elektronikou upravenou dle pravidel třídy Open, zaznamenal celkem 5 dojetých závodů v první šestce. Vedle toho jistě stojí za zmínku také pole position v holandském Assenu.
 
I tyto skvělé výsledky ovšem nemotivovaly žádný jiný tým, který by měl pro sezonu 2015 zájem o Open motocykly Yamaha. Na startu sezony 2015 tak opět uvidíme pouze 2 stroje Open YZR-M1 opět v barvách týmu Forward Racing. S touto skutečností je ale závodní ředitel Yamahy spokojený.
 
„S naší smlouvu u týmu Forward Racing jsme spokojení. Naším hlavním cílem je provozovat tovární tým a satelitní tým Tech 3, tohle je doplňkový projekt, kterým podporujeme šampionát. Kdybychom měli více týmů, k ničemu by nám to už nepomohlo. Takový projekt navíc potřebuje spoustu peněz a také personálu. Pro nás je ale nejdůležitější kvalita týmu, což tým Forward Racing maximálně splňuje. Věřím, že i v příštím roce bude bojovat o vítězství v třídě Open. Nepotřebujeme další čtyři nebo šest jezdců, stačí nám dva u Forwardu,“ řekl závodní ředitel Yamahy pan Lin Jarvis

Další články sekce MotoGP