KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 7. ledna do 13. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jarvis: Takové chování je neakceptovatelné

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Jarvis: Takové chování je neakceptovatelné
10.04.2018
 

Závodní ředitel Yamahy prohlásil, že chování Marca Márqueze je neakceptovatelné a vyžaduje mnohem tvrdší tresty.

Incident mezi Marcem Márquezem a Valentinem Rossim se od nedělního závodu královské kubatury MotoGP stará o ožehavé diskuze ve většině motocyklových médií. Nyní se k situaci, kdy Marc Márquez nebezpečným předjížděním sestřelil Valentina Rossiho, vyjádřil i samotný závodní ředitel Yamahy, pan Lin Jarvis.
 
Dle slov Lina Jarvise je takové chování na závodní trati neakceptovatelné a očekává od promotéra závodů Mistrovství světa opatření a tvrdší tresty, aby k takovýmto incidentům v budoucnosti nedocházelo.
 
„Takové chování je na závodní trati neakceptovatelné. Nemyslím si, že bych to musel ještě nějak komentovat. Tato situace byla velmi nebezpečná a doufám, že v budoucnu bude ředitelství závodu takové situace trestat mnohem tvrdšími tresty. Já osobně nemohu rozhodovat, jak bude jezdec za takové chování potrestat, to je úkolem ředitelství závodu. Marc dostal 30 sekund, ale žádné trestné body, tomu nerozumím. Dle mého názoru Marc jasně riskoval zranění ostatních jezdců, nehraje zde žádnou roli, jaký jezdec to je. Ať už Márquez nebo někdo jiný, každý musí mít respekt z ostatních,“ řekl Lin Jarvis.

Další články sekce MotoGP