KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jarvis: Valentino bude i letos silný

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Jarvis: Valentino bude i letos silný
24.03.2016
 

Ředitel závodního oddělení továrny Yamaha je přesvědčen o tom, že i letos uvidíme v podání Valentina Rossiho silné výkony jako v loňské sezoně.

Závodní ředitel japonské továrny Yamaha, pan Lin Jarvis, je přesvědčen o tom, že jeho svěřenec Valentino Rossi bude i v letošní sezoně královské kubatury MotoGP bojovat o mistrovský titul. Zároveň ale zkušený Jarvis dodává, že vzhledem k stále sílící konkurenci mladých jezdců to Valentino rozhodně nebude mít snadné.
 
Jarvis je také přesvědčen o tom, že ani nové pneumatiky nebo jednotná elektronika Magneti Marelli nezastaví Valentina v tom, aby divákům MotoGP předvedl stejně kvalitní výkony, jako předváděl v loňské sezoně.
 
„Valentino je i letos fit. Když jsem jej viděl v průběhu zimního testování, hned mi bylo jasné, že je letos ve skvělé kondici. Myslím si, že je opět připraven bojovat o mistrovský titul. Nevidím zde jediný důvod, proč by to letos opět nemohl dokázat. Nemyslím si, že by se u něj něco v průběhu pěti měsíců od posledního závodu ve Valencii něco změnilo. Otázkou je, jak budou silní jeho konkurenti. Jorge v loňské sezoně několikrát chyboval, stejně tak jako Márquez a Honda mnohokrát nedokončili závod. Valentinova síla je ve vyrovnaných výkonech, ale otázkou je, zda to bude stačit. Uvidíme, zda dokáže vyhrát tolik závodů, jako v loňské sezoně,“ řekl Lin Jarvis.

Další články sekce MotoGP