KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. dubna do 28. dubna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jarvis: Víme, že jsme v problémech

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Jarvis: Víme, že jsme v problémech
18.08.2018
 

Závodní ředitel Yamahy potvrdil, že aktuálně se Yamaha nenachází ve snadné situaci, ale jezdci musejí být trpěliví.

Jezdci továrního týmu Movistar Yamaha si po Grand Prix Rakouska opět stěžovali na výkonnost svých motocyklů, kvůli které nebyli schopni dosáhnout na lepší výsledky. Nyní se k této situaci vyjádřil i samotný závodní ředitel továrny Yamaha, pan Lin Jarvis.
 
Jarvis se na nic nevymlouval a potvrdil, že Yamaha není ve vůbec snadné situaci. Zároveň ale dodává, že zatímco Valentino se dokáže alespoň částečně prosadit, Vinales těmito komplikacemi výsledkově strádá mnohem více. 
 
„Ano, dobře víme o problémech, které nás trápí. Já osobně doufám, že Grand Prix Rakouska pro nás byla nejhorším momentem sezony a nyní již bude situace lepší. Je to pro nás samozřejmě únavné, poslouchat stížnosti našich jezdců, ale musíme čekat na vývoj, než přijdou nové díly. Musíme být trpěliví. U Valentina je situace lepší, ten dokázal zajet dobrý závod, ale Maverick se trápí mnohem více. V roce 2017 dokázal Maverick vyhrát tři závody, od té doby se mu ale na tento level nepodařilo vrátit, musí se učit, jak s těmito nesnadnými situacemi zacházet. Valentino se díky svým zkušenostem s takovými situacemi dokáže vyrovnat mnohem lépe. Čekají nás testy v Misanu a poté Aragónu a já věřím, že tyto nové díly nám pomohou být více konkurenceschopní,“ řekl Lin Jarvis.

Další články sekce MotoGP