KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jarvis: Zarco neměl být náhrada Rossiho

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Yamaha
Jarvis: Zarco neměl být náhrada Rossiho
23.03.2018
 

Závodní řeidtel Yamahy potvrdil, že Johanna Zarca nikdy nepovažoval jako náhradu Valentina Rossiho pro případ, kdyby Valentino nechtěl prodloužit smlouvu.

Před startem letošní Grand Prix v Kataru oznámil Valentino Rossi společně s továrním týmem Movistar Yamaha prodloužení své stávající smlouvy na další dvě sezony. Nyní tohle rozhodnutí v jednom z rozhovorů komentoval závodní ředitel Yamahy, pan Lin Jarvis, který přiznal, že nikdy neuvažoval o tom, že by Rossiho nahradil Zarcem.
 
„Na prodloužení smlouvy jsme se dohodli velmi rychle. Valentino je přesvědčený o tom, že bude konkurenceschopný a my chceme silného jezdce. Kdyby chtěl smlouvu na jeden rok, vyhověli bychom mu, ale věří si na další dvě sezony. Je pravdou, že kdyby chtěl smlouvu na pět let, asi bychom to zvažovali déle,“ žertoval Lin Jarvis.
 
Poté pokračoval slovy: „Johann Zarco je rychlý, ale nikdy jsme ho neplánovali jako náhradu Valentina. Valentino je Valentino, je to nejlepší jezdec v historii Yamahy a proto je velmi těžko nahraditelný. Chce závodit dál, protože si věří. Bylo to čistě jeho rozhodnutí, my jsme ho rozhodně nepřemlouvali.“

Další články sekce MotoGP