KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. června do 16. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jediná šance pro Petrucciho?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Jediná šance pro Petrucciho?
16.12.2018
 

Manažer Danila Petrucciho přiznává, že v příští sezoně bude na jeho svěřence velký tlak a Danilo musí výsledky dokázat, že si šanci v továrním týmu zaslouží.


Danilo Petrucci dostal pro příští sezonu královské kubatury MotoGP velkou šanci, kdy pojede vedle svého krajana Andrey Doviziosa v barvách továrního týmu Ducati. Jak ale potvrdil Petrucciho manažer, nebude to pro Danila snadný úkol a musí dokázat, že si tuto šanci zaslouží.

Ducati má s Petruccim totiž podepsanou smlouvu pouze na jednu sezonu a pokud by Danilo výsledkově „selhal“, velmi pravděpodobně mu smlouva následně pro rok 2020 prodloužena nebude. Jak dodává Petrucciho manažer, hlavním úkolem pro Danila bude vyhrát alespoň jeden závod a zároveň se co nejčastěji prosazovat na pódium.

„O Danila nemám strach, je zvyklý na to, že je pod tlakem. Každý rok musel dokazovat, že na to má, nejdříve proti Reddingovi, nyní vedle Millera. I v letošní sezoně byly závody, kdy měl Danilo na kontě stejný počet bodů, jako Jorge Lorenzo. V příštím roce to tak pro něj nebude nic nového. Já osobně doufám, že se mu podaří vyhrát alespoň jeden závod a zároveň bude často na pódiu. Potřebuje být výsledkově co nejblíže Doviziosovi, aby mu byla smlouva prodloužena na další rok,“ řekl Alberto Vergani.


Další články sekce MotoGP