KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jezdci Ducati mezi pěti nejrychlejšími

Foto: Ducati
Jezdci Ducati mezi pěti nejrychlejšími
16.11.2016
 

Jorge Lorenzo debutoval s Ducati třetím nejrychlejším časem, Andrea Dovizioso zahájil zimní přípravu pátým časem.


Jorge Lorenzo prožil pozitivní debut na motocyklu Ducati Desmosedici GP. První den IRTA testů ve Valencii, které oficiálně značí začátek MotoGP sezony 2017, zajel trojnásobný Mistr světa královské třídy třetí nejrychlejší čas 1:31,052, když dokončil celkem 60 kol na italském motocyklu verze 2016. Jeho týmový kolega Andrea Dovizioso byl také v dobré formě. Ital si svou práci rozložil mezi verze Desmosedici GP 2016 a 2017. Celkem najezdil 54 kol a den zakončil na pátém místě s nejlepším časem 1:31,131.

Andrea Dovizioso
„Tyto dva dny testování jsou pro nás velmi důležité, protože jsou poslední, které můžeme absolvovat až do IRTA testů v Sepangu na konci ledna 2017. Pracujeme kvůli tomu na všem potřebném k definování podrobnosti na motocyklu pro příští rok. Dnes to dopadlo dobře. Najezdili jsme několik kol na motorce ze sezony 2016, a to i bez křídel, před přechodem na nový motocykl, který okamžitě dokázal být velmi konkurenceschopný. Byli jsme schopni jezdit prakticky ihned stejné časy. Doufáme, že zítra bude počasí i nadále dobré, protože musíme celý den pokračovat v našem rozvrhu práce.“

Jorge Lorenzo je do konce kalendářního roku vázán pod smlouvou s továrnou Yamaha a nemůže se proto vyjadřovat na adresu motocyklu Ducati.


Další články sekce MotoGP