Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.

Jezdci Ducati se připravovali na Le Mans

07.05.2019

Oba jezdci továrního týmu Ducati se během testování v Jerezu připravovali na další závod MotoGP, který proběhne ve francouzském Le Mans.

Po pozitivním zakončení španělské Grand Prix, kdy oba jezdci týmu Mission Winnow Ducati skončili v top pět, byl italský tým znovu v akci na dráze okruhu v Jerez de la Frontera. Za mírných povětrnostních podmínek, s přibližně 20 stupni vzduchu a 30 stupni asfaltu, Andrea Dovizioso a Danilo Petrucci najezdili 52, resp. 61 kol. Dovizioso si během nich zajel čas 1:37.601 a skončil celkově na 11. místě. Petrucci byl jen o jednu desetinu sekundy pomaleji a s časem 1:37.720 skončil čtrnáctý.

Andrea Dovizioso
„Pozávodní testy jsou vždy užitečné, protože vám umožňují pracovat bez tlaku a můžete vyhodnotit některé modifikace, na které obvykle nemáte čas vyzkoušet je během závodního víkendu, kdy je čas na dráze omezen. Byli jsme schopni pracovat na několika detailech, a to jak pokud jde o nastavení, tak i elektroniku, abychom lépe porozuměli tomu, jak motorka reaguje. Získali jsme důležitá data, která budeme moci od této chvíle používat na všech okruzích. Testovali jsme novou střední pneumatiku, a to s pozitivními výsledky. Nicméně vždy je zde prostor pro zlepšení, jak pro jezdce, tak pro motocykl. Pojedeme do Le Mans s jasnějšími představami o tom, jak dále pracovat.“

Danilo Petrucci
„V těchto testech jsme se zaměřili na přípravu na další kolo šampionátu, aniž bychom se museli zabývat útokem na nejrychlejší čas. Zkoušel jsem několik různých dílů a několik změn v nastavení, pouze s použitím tvrdých pneumatik a jejich využití v závodní vzdálenosti, abych pochopil, jak zlepšit naše tempo. Zejména jsme pracovali na maximalizaci stability při brzdění a rychlosti v zatáčkách, ale také hledali nějaké řešení, která by měla dobře fungovat v Le Mans. Jsem docela spokojený s tím, co jsme vyzkoušeli. Pocit od motorky je dobrý. Doufám, že další krok kupředu učiníme ve Francii.“