Závody u nás i v zahraničí v období od 10. prosince do 16. prosince.

Jezdci Tech 3 v kvalifikaci za Top 10

Text: jnyk, Zdroj: TZ Tech 3
17.11.2018

Jezdci satelitního týmu Monster Yamaha Tech 3 se v kvalifikaci za náročných podmínek prosadili na jedenácté a jednadvacáté místo.

Jezdci satelitního týmu Monster Yamaha Tech 3 se v dnešní kvalifikaci na Grand Prix Valencie prosadili na jedenáctém a jednadvacátém místě. Francouzský závodník Johann Zarco se na startovním roštu tak postaví na 11. pozici, Hyfizh Syahrin obsadí 21. příčku.

Johann Zarco: „Sobota byla dobrý den. Ve třetím tréninku jsme odvedli dobrou práci a byl jsem v Top 5, což mne posunulo přímo do druhé kvalifikace. To mi dalo velkou porci důvěry, i když motorka nebyla úplně perfektní. Odpoledne jsme jeli na suchu a byl jsem konkurenceschopný. Kvalifikaci jsem ale neodstartoval ideálně, na motorce mi něco chybělo. Když jsem vyjel s druhou pneumatikou, můj pocit se okamžitě zlepšil. Motorku jsem dokázal mnohem lépe kontrolovat, ale pak jsem bohužel v mém rychlém kole havaroval. Je to velká škoda, protože jsem měl potenciál na první řadu. Nakonec budu tedy startovat z jedenáctého místa, ale uvidíme, co se stane zítra. Myslím, že bych mohl zajet dobrý závod.“

Hafizh Syahrin: „Měl jsem dobrý čtvrtý trénink a našel jsem dobrý rytmus. V kvalifikaci pak byly obtížné podmínky, jako vždy, když je smíšené počasí. Každopádně jsme tvrdě pracovali, ale nebylo snadné s motorkou zatáčet, čímž jsem na výjezdech hodně ztrácel. Doufám, že během zítřka dokážeme udělat další krok kupředu, pokud bude mokro, víme jakým směrem se ubírat v nastavení na mokrou trať. Věřím, že se mi podaří zrychlit a zajet dobrý poslední závod sezony 2018.“