KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Joan Mir byl propuštěn z nemocnice

Foto: Suzuki
Joan Mir byl propuštěn z nemocnice
13.08.2019
 

Po týdenní hospitalizaci byl španělský závodník Joan Mir propuštěn do domácího léčení.


Jezdec týmu Suzuki Ecstar, Joan Mir, který utrpěl minulý týden nehodu během posledního testu MotoGP na brněnském okruhu, byl konečně propuštěn poté, co byl sedm dní hospitalizován kvůli pohmožděninám plic.

Po počátečním ošetření v lékařském centru na okruhu byl vrtulníkem převezen do Fakultní nemocnice Brno Bohunice, kde zůstal tři dny. Nakonec mohl v pátek cestovat do Barcelony, a to lékařským letadlem. Jezdec proto nebyl schopen nastoupit do rakouské Grand Prix.

Po příjezdu do Fakultní nemocnice Dexeus na jeho léčbu dohlížel lékařský tým Dr. Angela Charteho, tedy lékaře, který je zároveň i doktorem Mistrovství světa MotoGP a vedoucím oddělení interní medicíny v nemocnici Dexeus. Po rozsáhlých testech, včetně několika CT vyšetření, tým lékařů zjistil, že plíce stále mají otoky kvůli velkému množství pohmožděnin. Proto se rozhodli, že Joana Mira budou hospitalizovat a budou ho denně kontrolovat, aby urychlili jeho uzdravení a vyhnuli se možným komplikacím.

O čtyři dny později se stejný lékařský tým po posledním kole testů, které odhalilo zlepšení, rozhodl propustit Joan do domácí léčby, při které bude pokračovat v odpočinku až do další lékařské prohlídky příští týden ve stejné nemocnici.
 


Další články sekce MotoGP