KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Joan Mir nenastoupí ani v Silverstone

Foto: Suzuki
Joan Mir nenastoupí ani v Silverstone
21.08.2019
 

Španělský mladík Joan Mir nebude startovat v letošní Grand Prix Velké Británie, na okruhu Silverstone ho nahradí Sylvain Guintoli.


Španělský jezdec Joan Mir nebude startovat ani v nadcházejícím závodě v britském Silverstone. Nováček královské kategorie a pilot továrny Suzuki, stále nemá doléčené zranění z pondělního pádu při brněnských testech, kvůli kterému vynechal již závod na rakouském okruhu Red Bull Ringu. Jako náhradu zvolila pro Silverstone továrna Suzuki svého testovacího pilota Sylvaina Guintoliho.

Joan Mir
„Nakonec nemůžu startovat v příštím závodě v Silverstone a je to opravdu škoda, ale tak to prostě je. První prioritou musí být moje zdraví. Po havárii jsem několik týdnů odpočíval, nejprve v nemocnici a poté doma. Začal jsem chodit, ale po vyšetření se zdá, že stále nejsem stoprocentně v pořádku, takže lékaři rozhodli, že je lepší pokračovat v mé rehabilitaci. Začnu další trénink, abych mohl nastoupit do dalšího závodu v lepší fyzické kondici a nemusel jsem riskovat příliš mnoho rizik. Chtěl bych poděkovat lidem, kteří jsou po mém boku a starají se o mne, mému týmu Suzuki za jejich starost a tisícům fanoušků, kteří mne povzbuzovali během těchto dní, a kteří mi projevili obrovskou náklonnost. Brzy se uvidíme“
 


Další články sekce MotoGP