Závody u nás i v zahraničí v období od 24. do 1. března 2020.

Joan Mir o sezoně 2019

02.01.2020

Joan Mir se ohlédl za sezonou 2019, která pro něj znamenala premiéru v královské kategorii MotoGP.

Španělský závodník Joan Mir má za sebou premiérovou sezonu MotoGP. Během roku 2019 dokázal získat celkem 92 bodů, což mu přisoudilo celkové dvanácté místo. Jezdec továrního Suzuki Ecstar Teamu dokázal celkem desetkrát získat top ten výsledek, když jeho nejlepším umístěním bylo páté místo v Austrálii.

Joan Mir
„Nemůžu uvěřit, že moje první sezona v MotoGP již skončila Byl to rok, který proběhl velmi rychle, ale také byl pro mne výzvou. Od poloviny sezony jsem začal dosahovat dobrých výsledků, jako šesté místo v Catalunyi, osmé v Assenu a sedmé v Německu. S těmito pozicemi jsem byl spokojený, ale skutečným vrcholem pro mne bylo několik posledních závodů. Můj pocit na motorce byl lepší, po letní pauze jsem se cítil silný a pozitivní, což bylo pro mne opravdu důležité. Nejtěžší v roce 2019 bylo zranění v Brně. Je to součást závodění a musíme to přijmout, ale rychle jsem se uzdravil a vrátil se na trať. Poškození mých plic vyžadovalo pečlivou péči, a to znamenalo, že mne to několikrát ovlivnilo, ale na druhou stranu jsem se toho o sobě hodně naučil, hlavně, jak se vrátit ze zranění, a jak se udržet mentálně silný.“