KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. ledna do 20. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Johann Zarco podepsal u KTM

Foto: KTM / Gold and Goose
Johann Zarco podepsal u KTM
04.05.2018
 

Francouzský závodník Johann Zarco pojede v letech 2019 a 2020 šampionát MotoGP v továrním týmu Red Bull KTM Factory.

 
Továrna KTM oznámila, že pro roky 2019 a 2020 angažovala pro šampionát MotoGP do továrního týmu Red Bull KTM Factory francouzského závodníka Johanna Zarca. Ten u KTM začínal svou profesionální kariéru, a to jako vůbec první vítěz poháru Red Bull MotoGP Rookies Cup.
 
Pit Beirer (ředitel KTM Motorsports)
„Vždycky jsme měli s Johannem dobrý kontakt, bylo to již z doby jeho startu v Red Bull Rookies Cupu. Projekt Moto2 jsme podpořili prostřednictvím WP a manažer týmu Moto3 Aki Ajo je jeho dobrým přítelem. Máme také dobré spojení s jeho manažerem Laurentem Fellonem. Byla to práce týmu, aby vše bylo hotovo. Museli jsme věřit v naši schopnost postavit vítězný motocykl. Johann by nepřišel, kdyby neviděl a neuvědomil si naší důvěru. Cítíme velkou zodpovědnost, abychom udělali toto spojení dostatečně silné. Náš velký cíl je, pokračovat na skvělé úrovni.
Je jasné, že v MotoGP chceme udělat další krok. První dva roky se týkaly vybudování projektu a nastartování všeho. Vždy budete chtít dostat do sedla ty nejlepší možné jezdce a je jasné, že Johann na satelitním stroji porazil tovární chlapce a dokázat se kvalifikoval do první řady znamená, že je velký bojovník s velkou silou. Jsem přesvědčen, že s jezdcem, jako je Johann, se nám podaří dosáhnout další úrovně.“


 


Další články sekce MotoGP