KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. května do 16. května 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jorge Lorenzo s historickým rekordem

Foto: Yamaha
Jorge Lorenzo s historickým rekordem
19.03.2016
 

Španělský jezdec Jorge Lorenzo získal historické pole position, jeho týmový kolega Valentino Rossi odstartuje z druhé řady.

 
Jezdec týmu Movistar Yamaha MotoGP, Jorge Lorenzo, vyhrál dnešní kvalifikaci královské kategorie MotoGP a zajistil si tak 62. pole position kariéry, čímž vytvořil nový rekord v této statistice. Lorenzo během druhé kvalifikace zajel čas 1:54,543, který mu stačil na vítězství, a to i přestože při pokusu o jeho zlepšení prožil velký moment, kdy mu k pádu chybělo již opravdu velmi málo. Valentino Rossi v kvalifikaci zajel čas 1:54,815, což znamenalo 5. místo a start z druhé řady.
 
Jorge Lorenzo
„Není špatné mít tento rekord v zisku pole position v prvním víkendu šampionátu. Dnes však bylo docela obtížné udržet se v klidu a pokusit se nehavarovat, protože někdy máte dobrý pocit s jednou zadní pneumatikou, a pak nasadíte druhou a máte jiný pocit. To je to, co se stalo při mém druhém pokusu o rychlé kolo, kdy jsem málem upadl v prvním kole, ale naštěstí můj první pokus stačil na pole position. Očekával jsem, že pojedu trochu rychleji, a že se soupeři dostanou trochu blíže k 1'54.0, ale nakonec těchto 1'54.5 bylo dost na pole position.“
 
Valentino Rossi
„Jsem docela spokojený, protože je důležité, začít uvnitř top 5 a jsme na pátém místě. Je to minimální cíl, ale není to tak špatné, protože nejsme daleko od pole position. Ztratil jsem trochu ve druhé části rychlého kola, nezajel jsem ho perfektně. Kdyby se to podařilo, mohl jsem zůstat trochu víc vpředu, ale i tak je dobré startovat z pátého místa. Jsem také docela spokojen s tempem. Musíme pracovat a zlepšovat se v zítřejším warm upu, ale už to není tak špatné. Vypadá to, že čtyři nebo pět jezdců je rychlejších a mají více či méně stejné tempo, ale nejvíce mne znepokojuje Marquez, protože dnes měl nejlepší tempo.
Jsem šťastný a spokojený s mým rozhodnutím zůstat u Yamahy další dva roky. Myslel jsem, že chci trochu počkat, ale jednal jsem s Yamahou v průběhu posledních několika dní, a protože smlouva byla v pořádku, tak jsme si řekli: "Proč ne?". Nyní se můžeme soustředit na závody.“


 


Další články sekce MotoGP