KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jsou kapotáže Ducati legální?

Text: jnyk, Zdoj: Speedweek, Foto: GPone.com
Jsou kapotáže Ducati legální?
16.03.2017
 

Ducati představila při testech v Kataru svoji náhradu za aerodynamická křidélka, které okamžitě zvedla vlnu diskuzí na téma legálnosti tohoto prvku.

Tovární tým Ducati představil v rámci posledního předsezónního testu na katarském okruhu Losial International Circuit velmi zajímavé řešení přední masky motocyklu, které má nahradit letos zakázaná aerodynamická křidélka. S vlnou údivu nad touto novinkou se samozřejmě strhla i řada diskuzí nad tím, zda takové řešení vůbec odpovídá pravidlům.
 
Dle tvrzení Ducati i zástupců Dorny a mezinárodní motocyklové federace FIM zatím vše nasvědčuje tomu, že by s takovým řešením italská továrna mohla legálně nastoupit do letošní sezony královské kubatury MotoGP.
 
Zároveň ale všechny zainteresované strany dodávají, že Ducati ještě oficiálně nepřišla takové řešení homologovat a tudíž se nejedná o finální verdikt, ale pouze odhad na základě toho, co jsme mohli vidět v Kataru.
 
„Ano, ve skutečnosti nemá žádný z výrobců povinnost vybalit a ukázat své kapotáže před začátkem Grand Pri v Kataru. Je ale pravdou, že jsme všem továrnám doporučovali, aby své novinky, co se kapotáží týče, s námi konzultovali s předstihem. Pokud bychom jim totiž následně při GP Kataru takové kapotáže neschválili, měli by problém.Finální a oficiální rozhodnutí tedy padne těsně před startem GP Kataru,“ řekl technický ředitel Danny Aldrige.

Další články sekce MotoGP