KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 24. do 1. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kallio: Divoká karta pro KymiRing

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Kallio: Divoká karta pro KymiRing
05.01.2020
 

Generální ředitel KTM potvrdil, že plánují start Miky Kallia na divokou kartu do jeho premiérové domácí Grand Prix Finska.


Představitelé rakouské KTM již dříve oznámili rozhodnutí, že nebudou nasazovat své testovací jezdce k závodům na divoké karty, jako tomu bylo zvykem v letech minulých. Pro Grand Prix Finska je ale generální ředitel KTM, pan Stefan Pierer, ochoten udělat výjimku.

Jak Pierer v jednom z rozhovorů prozradil, sice tato záležitost nemá nejvyšší prioritu, ale rád by umožnil finskému testovacímu jezdci Mika Kalliovi účast v jeho premiérové domácí Grand Prix, která se pojede v polovině července.

„Ano, je pravdou, že start Miky Kallia v Grand Prix Finska máme v plánu. Co se týče plánování na sezonu 2020, nemá tato záležitost ale tu nejvyšší prioritu. Moje přání je především, aby se všichni čtyři jezdci do března plně zotavili a na startu Grand Prix Kataru stáli bez jakýchkoliv zdravotních omezení. Divoká karta pro Grand Prix Finska bude poté až dalším krokem,“ řekl Stefan Pierer


Další články sekce MotoGP